2020 LGS Soruları MEB Tarafından Örnek Kitapçık Yayınlandı
2020 LGS Soruları MEB Tarafından Örnek Kitapçık Yayınlandı

2020 LGS Soruları MEB Tarafından Örnek Kitapçık Yayınlandı

7 Haziran'da yapılması planlanan LGS için tüm başvuruların yurt dışında ve e-Okul sistemine kayıtlı olmayan okullarda öğrenim gören öğrenciler hariç, bütün 8’inci sınıf öğrencileri için Bakanlık tarafından yapılacağını bildirmiştirk.

İlgili Konu: 2020 LGS Başvuruları MEB Tarafından Yapılacak

Ayrıca başvuruların ücretsiz olduğunuda belirtelim. Bilindiği üzere sınav sorularına sadece 1. dönem konuları dahil olacak. Çoktan seçmeli 90 soru olacak ve birinci bölüm, 50 soruluk sözel alanından sorulardan oluşacak ve 75 dakika sürecek. İkinci bölüm de ise 40 soruluk sayısal alan soruları sorulacak ve süresi 80 dakika.

2020 LGS Soruları İndir

2020 yılı LGS için örnek soruları MEB yayınladı ve hemen altta yer alan linklerden indirip çözebilirsiniz. Muhtemelen evde kaldığımız bu süreçte öğrencilerimiz daha çok ders çalışma fırsatı bulacak. Fakat etüt desteği alamayan öğrencilerimizin yanında bu dönem en iyi destek aileleri. Muhtemelen bu örnek sorular size sınav hakkında fikir verecektir. 

Nisan Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Nisan Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için Tıklayınız.

Bu çalışma sürecinin avantaj mı dezavantaj mı olduğu konusunda farklı düşünen öğrencilerimiz mevcut. Bazıları çok çalışabileceği bir ortamın ve konuların az olmasından kaynaklı bir avantaj olduğunu düşünürken, bir kesim ise belirleyici konuların ikinci dönem işleneceği için sınavın kolay olacağı ve sıralamaların çok yükseleceği bu nedenle bir dezavantaj olduğu görüşünde. Bu konuda sizin fikriniz nedir? 

Yorumlarda belirtirseniz minik bir istatistik ortaya çıkabilir. 

Bu yazı 08 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar
Emine Dural dedi ki
Emine Dural dedi ki; 2020-04-10
Bence yükselir. Hep yükseliyor zati