EBA Akademik Destek İndir | Nasıl İndirilir?

EBA Akademik Destek İndir | Nasıl İndirilir?

EBA Akademik Destek İndirmek isteyen ve sorun yaşayanlar için sorunların çözümüne ilişkin bazı öneriler sunacağımız kısa bir yazı hazırlayalım dedik. Bilindiği üzere EBA Akademik Destek Uygulaması, 11. ve 12. Sınıf öğrenciler için hazırlanmış, her an ve her yerde ders çalışabilmeleri için kodlanmış mobil uygulamadır.

Lise dersleri ve üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde sunduğu kişiye özel çalışma planlamaları yapılabilen, aynı zamanda içerisinde on binlerce soruyu ve bu sorulara ait çözüm videolarını barındıran bu uygulama eminim sizinde çok işinize yarayacak. 

Uygulama hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra gelelim asıl sorunlara ve bilinen basit çözümlerine. Öncelikle bu uygulamaya nasıl erişebilir, nasıl indirebilirsiniz? Uygulamanın direk apk dosyasını sizlerle paylaşabilirdim ama size daha kolaylık olsun diye Google Play ve App Store linklerini paylaşalım.

Google Play'den İndir >>

App Store'dan İndir >>

EBA Akademik Destek Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Genellikle ilk karşılaşılan sorun cihaz hafızalarının dolu olmasından kaynaklı yüklenmeme sorunu. Bu sorunu nasıl aşacaksınız? Yüklenme bir yerde takılı kalıyorsa veya başlıyor ve devam etmiyorsa cihazınızdaki resimlerden, videolardan veya başka kullanmadığınız uygulamardan silerek yer açıp, yüklemeye devam edebilirsiniz. 

Karşılaşılan diğer bir sorun ise cihazınızın sürümü. Özellikle Android cihazlarda işletim sisteminin sürümü en az 5.0 ve üzeri olmalıdır. Cihazınızın ayarlar kısmında hakkında bölümünden sürüm  numarasını öğrenebilirsiniz. Cihazınız eskiyse yenilemeniz veya güncellemeleri kontrol etmenizi öneririz. İos'ta şimdilik böyle bir sorun yok sanırım.

Diğer bir karşılaşılan sorun ise uygulamanın kullanımı esnasında karşılaşılan kilitlenme ve yeniden başlatma veya ani kapanmalarda yaşanan veri kaybı sorunu. Bu sorun aslında biraz uygulamaya gösterilen yoğun ilgiyle alakalı. Alt yapı yetersizliğinden kaynaklı da diyebiliriz. Zamanla düzeleceğine inandığımız bu sorunu aşmanın en kolay yolu yoğun saatlerde değilde daha sakin saaatlerde uygulamayı kullanmanız olabilir. Bu çözüm biraz ilkel gelebilir. Ama şuan alternatif bir çözüm maalesef yok. Eminim zamanla düzelecektir. 

Bu sorunlar dışında karşılaştığınız bir sorun olursa sorun hakkında detaylı bilgi ile yorumlarda belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Uygulama ile ilgili sorunlar dışındak sorular için mail yoluyla bize ulaşabilirsiniz. 

Bu yazı 26 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?