EBA sdk init failed 14 Hatası ve Çözümü

EBA sdk init failed 14 Hatası ve Çözümü

sdk init failed 14 hatası son günlerde EBA'ya girişlerde sıkça yaşanan bir sorun olarak kullanıcıların karşısına çıkmaya başladı. sdk init failed 14 sorununun çözümü için araştırmalar yapan kullanıcılar için bu hatanın neden çıktığı ve çözümü hakkında fikirlerimizi bu başlık altında kaleme aldık.

Son zamanlarda yoğun bir kulanıma maruz kalan eba zaman zaman bu yoğunluğa sdk init failed 14 hatası gibi sorunlarla cevap veriyor. Bu hatalar bazen sistem hatası olsa da çoğu zaman kullanıcı kaynaklı olabiliyor. Kullanıcı kaynaklı hataların giderilmesinde haliyle iş başa düşüyor. sdk init failed 14 hatası da bu bağlamda kullanıcı kaynaklı bir hata olduğundan çözümü için bazı işlemler yapmamız gerekiyor. 

sdk init failed 14 Hatası Çözümü

Gelelim bu hatanın çözümüne. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu hata muhtemelen bazı dosyaların tam yüklenmemesinden yada üst üste binmiş dosyaların kilitlenmesinden kaynaklanıyor. 

Eba canlı derse bağlantı sürecinde yukarıda da bahsettiğimiz yoğunluğun getirdiği zorlanmadan ötürü Derse Katıl linki geç cevap verebiliyor. Bu süreçte çalışmadığını düşünen kullanıcıların aynı linke birden fazla tıklaması kilitlenmeye ve hata oluşmasına neden oluyor. 

Diğer bir sorunun oluşmasındaki etken ise anti virüs programları. Bu programlar yüklenme esnasında bazı dosyaların yüklenmesini engelliyor ve programın çalışmamasına ve hata vermesine neden oluyor. 

Çözüm yollarına gelecek olarak eğer üst üste açılmış dersler varsa CTRL ALT DEL tuş kombinasyonlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açıp çalışan programları kapatıp tekrar deneyebilirsiniz. Bilgisayarınızı kapatıp açmakta alternatif bir çözüm olabilir.

Eğer sorun antivirüs programınızdan kaynaklı ise  öncelikle denetim masasından programlar bölümünde kurulu olan EBA Canlı Ders uygulamasını kaldıralım. Sonra C:Program Files (X86) veya C:Program Files klasörü içinde yer alan EBA Canlı Ders klasörünü silelim. Bu işlemler bittikten sonra Anti-Virüs programınızın korumasını devre dışı bırakalım. Anti virüs programını devre ışı bıraktığınızda güvenlik duvarı devreye girebilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız onu da devre dışı bırakın. Bu işlemleri yaptıktan sonra EBA Canlı Ders uygulamasını EBA'dan Uygulama İndir butonunu kullanarak indirip yeniden kurun. (Elinizde önce indirdiğiniz dosya varsa ordan da kurabilirsiniz.) Bu işlemlerin sonrasında canlı derse bağlanmaya çalıştığınızda artık "Sdk init Failed-14" hatası almadan bağlanacaksınız.

Takıldığınız bir konu olursa yorumlarda belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Bu yazı 28 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar
Samet Bekiroğlu dedi ki
Samet Bekiroğlu dedi ki; 2020-04-29
Hocam tüm dediklerinizi yaptım. Hala aynı hatayı alıyorum. Ve “EBA Canlı Ders” adlı klasörü silmeye çalıştığımda “Bu klasör kullanılıyor.” uyarısını alıyorum silindiği halde.
Hata çözümü dedi ki
Hata çözümü dedi ki; 2020-04-29
Bilgisayarı yeniden başlatıp hiç ebaya girmeden bi silmeyi dener misiniz dosyayı