Eba TV Tekrar Ders Saatleri Ne Zaman? Nasıl İzlenir?
Eba TV Tekrar Ders Saatleri Ne Zaman? Nasıl İzlenir?

Eba TV Tekrar Ders Saatleri Ne Zaman? Nasıl İzlenir?

Eba tekrar ders saatleri ne zaman ve nasıl izlenir? Geçen haftanın ders programı değişti mi? Eba TV canlı yayını devam ederken internetten tekrar dersleri izlenebiliyor mu? Eba tv ders tekrarı nasıl izlenir? 

Son günlerde tüm öğrenciler tarafından yakından takip edilen eba tv velilerinde değer verdilekleri öğrencilerinin derslerden geri kalmasını önlemek için oldukça yakından takip ettiği bir kanal.

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi uzaktan eğitim örgün eğitime oranla dezavantajlı olsa da avantajlarının olduğunu da belirtmek isteriz. Bunlardan en önemlisi ders tekrarlarının istenilen saatte yeniden yapılabilir olması. 

İlgili Konu: EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı

Gelelim son günlerin merak konusu tekrar ders saatlerine. Hemen üstte verdiğimiz linkten güncel ders programını takip edebilirsiniz. Ayrıca belirtmek gerekir ki ders saatlerinde bir değişiklik mevcut. Son düzenlemeye göre eba tekrar ders saatleri şöyle;

EBA TV Ders Tekrarı Saatleri

EBA TV İlkokul ders tekrarı saatleri: 14.30 - 20.00
EBA TV Ortaokul ders tekrarı saatleri: 14.30 - 20.00
EBA TV Lise ders tekrarı saatleri: 16.00 - 22.30

Diğer bir husus ise tekrar dersleri için daha önce eba.gov.tr üzerinde trtizle.com uzaktan eğitim sayflarına bağlantı mevcuttu. Bu hafta o bağlantılar kaldırılmış durumda. Her ne kadar TV kanallarında reklamları yapılsa da biz yine de belirtelim. Ders tekrarlarınız aynı zamanda internet üzerinden istediğiniz saatte yapabilirsiniz.

Şunu da belirtmek isteriz ki zamanla bizde eğitime destek olmak için tekrar dersleri ve ekstra kaynak olarak bazı eğitim videolarını ve dökümanları sizlerle paylaşmaya başlayacağız. Bu süreci oldukça kısa tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. 

Ayrıca yapılan son açıklamada şu an verilen uzaktan eğitimin örgün telafi eğitimi yapılacağı belirtildi. Çocuğunuzun derslerinden geri kalacağı konusunda endişe etmeyin. Önce sağlık diyerek evde kalmanızı tavsiye ediyoruz. 

 

Bu yazı 31 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?