Eba Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır? | TTNet Turkcell Vodafone Kampanyalı Paketler
Eba Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır? | TTNet Turkcell Vodafone Kampanyalı Paketler

Eba Ücretsiz İnternet Nasıl Alınır? | TTNet Turkcell Vodafone Kampanyalı Paketler

Uzaktan eğitime bir destekte mobil şebekelerden. Tüm ağlar eba ücretsiz internet kampanyası sundular. Peki eba ücretsiz internet nasıl alınır? Eba internet nasıl yüklenir? Nerelerde kullanılır?

Eba tv sayesinde uzaktan eğitim ile buluşan öğrenciler için Türksat üzerinden yayın yapan kanalların yanı sıra aynı kanallar internet üzerinden yayına devam ediyor. Özellikle mobil cihazlar için veri hizmeti sunan şebekeler uzaktan eğitime destek kampanyası başlattılar. Eba Tv'ye mobil cihazlar üzerinden erişimlerde kullanılabilecek bu kampanya ücretsiz 8gb internet veriyor. 

Gelelim asıl soruya. Bu interneti nasıl alabilir, nerelerde kullanabiliriz?

EBA İnternet Nasıl Alınır?

Eğer Türk Telekom kullanıcısı iseniz EBA yazıp 5555'e SMS gönderip başvuru yapabilirsiniz. 

Turkcell kullanıcı iseniz Bip uygulaması üzerinden EBA Bip kanalına abone olduktan sonra gerekli tanımlama yapılacaktır. 3 + 3 toplamda 6 gb olarak sunulan bu kampanya süreç bitene kadar her ay yenilenerek devam edecektir.

Vodafone kullanıcı iseniz herhangi bir işlem yapmadan Eba TV kanallarını internetiniz gitmeden izleyebilirsiniz. Ama Vodafone TV üzerinden seyretmeniz gerekli.

EBA İnternet Nerelerde Kullanılır? Nerelere Girer?

Bu husustaki diğer bir konu ise bu internet paketinin Eba dışında kullanılıp kullanılmayacağı hususunda. Tüm oparatörler kampanyaya dahil olduğunuzda detaylı bilgi sunuyorlar ama biz yine de kötü haberi verelim. Eba internet sadece eba uygulaması ve eba.gov.tr ile eba tv yayınlarında kullanılabiliyor. Yani bu eba internet sosyal medyada kullanılmıyor :( 

Ama almanızı öneririz. Destekleyici internet paketlerinin devamı gelecektir. Bu süreçte hepimize desteğini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve şirketlere gönülden şükranlarımızı sunuyoruz. En az hasarla bu süreci atlatmamız için çaba gösteren tüm çalışanlara minnettarız. Bizde bu süreçte hem kendi sağlımız için hem tüm bu çaba ve emeklere saygı için üzerimize düşen görevi yerine getiriyor ve evde kalmaya devam ediyoruz. Evde kalın, sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı 01 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?