EBA'ya Neden Giremiyorum? | 2020 EBA Giriş Yöntemi

EBA'ya Neden Giremiyorum? | 2020 EBA Giriş Yöntemi

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı EBA özellikle MEB personelinin bir çok işini üzerinden yürüttüğü, personele oldukça kolaylık sağlayan bir portal mahiyetindeydi. 

Son günlerde Uzaktan eğitim projesininde bu proje içine dahil edilmesiyle yaşanan yoğunluk nedeniyle projeye erişimleri bir planlama doğrultususnda yapmaya karar veren MEB belirli gruplara belirli saatlerde açmayı planladı.

EBA'ya Neden Giremiyorum? Nasıl Gireceğim?

Bu soruların cevapları sadece MEB personeli tarafından değil, daha önce bu platformu kullanan veli ve öğrencilerinde merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı son dönem yaşanan vahim durumların ehemmiyeti ve neticesinde doğal gerekliliğe binayen aldığı kararlar doğrultusunda tüm okulları tatil etti ve uzaktan eğitim projesini başlattı. Bu proje de EBA üzerinden erişime açılınca haliyle yaşanan yoğunluk, günün belirli saatlerinde belirli gruplara erişimin açılmasını öngören planlama ile giderildi. Üstte ve altta verilen resimlerde de görüleceği üzere EBA'ya giriş yapmak isteyenler bu planlama da verilen saatlerde projeye erişebilecekler.

Eba yükleniyor hatası veya bu sayfadan ileriye gidememe çoğu zaman bu engele bağlıdır. Fakat zaman zaman nadir de olsa cihaz veya tarayıcı kaynaklı sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Bazı tarayıcılar Eba kodlamalarını yanlış yorumlamasından kaynaklı veya daha önce yüklediğiniz bir uzantı ile çakışmasından kaynaklı sorunlar buna örnek gösterilebilir. Böyl bir durumda tarayıcınızı sıfırlayın veya alternatif bir tarayıcıdan deneyin. Yani örneğin Chrome kullanıcısı iseniz Firefox ile bir test etmenizi öneririz. 

Diğer bir sorun ise yavaş bağlantı. Son günlerin yoğunluğundan kaynaklı bağlantı yavaşlığı da size sorun çıkartıyor olabilir. Günün farklı saatlerinde denemeniz alternatif bir çözüm olabilir. 

Bu yazı 25 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?