ePttAVM'den E-Devlet Üzerinden Maske Nasıl Alınır?

ePttAVM'den E-Devlet Üzerinden Maske Nasıl Alınır?

ePttAVM Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? Fahiş fiyatlara satılan maskelere karşılık bedava maske dağıtımı başladı. Kolay yoldan ücretsiz maske siparişi nerden yapılır?

Tüm dünyada salgın haline gelen malum virüsten korunmak  ve yeni vakaların önüne geçmek için her geçen gün yeni düzenlemeler geliyor. Son gelen düzenleme ile bilindiği üzere artık avmler gibi toplu bulunan alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Bu zorunluluk birilerinin ekmeğine bal sürmüş olacak ki oldukça yüksek olan fiyatlar daha da yükseldi. Kutusu 10 lira olan maskelerin tanesini 10 liraya bulamaz olduk. Fakat Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu konuya el attı ve epttavm üzerinden ücretsiz dışarı çıkma zorunluluğu olan herkese maske dağıtımına başladı. 

Her hafta kişi başı 5 adet adresinize isteyebileceğiniz maskeler için şu an bir talep yoğunluğu mevcut. Bu yoğunluk nedeniyle ilk aşamada basit bir form aracılığı ile aşağıda bulunan adresten maske siparişi yapılabiliyor. 

Maske Sipariş Adresine Git >>

Haber medyaya düşer düşmez anında milyonlarca talep olunca bu işi e-devlet üzerinden yürütmeye karar verdiler. Fakat şuan iki adreste de aktif sipariş verilebiliyor.

Daha önce verilen siparişlerin akıbeti hakkında şu an için bizimde bir fikrimiz yok. Fakat biz sipariş vermiştik. Önümüzdeki günlerde takip edeceğiz. Maske için E-devlet üzerinden yeniden başvurmamız gerekli mi bekleyip göreceğiz. Bu sorunun cevabı hakkında netleşen veya teyit edilecek bir sorgu sistemi yerine epttavm üzerindeki formu benzer şekide e-devlet alt sayfasına taşımışlar. Bu nedenle iki tarafada sipariş vermiş olduk.

Maske E-Devlet Üzerinden Nasıl Sipariş Edilir?

E-Devlet üzerinden aşağıdaki veya yukarıdaki linke tıklayarak açılan sayfadaki formu doldurarak talep edebilirsiniz.

Ücretsiz Maske Siparişi Ver >>

Bir bakıma e-devlet üzerinden sipariş alınması doğru bir karar olduğunu düşünmüştük. Herkese açık formda kimlik numarasını bildiğiniz herkes için isteyebiliyorsunuz. Bu da art niyetli insanlar için bir açık kapı sonuçta. Önümüzdeki günlerde daha da net cevaplar bulabileceğimiz bu konuda gelişmeleri bu yazı üzerinden bildirmeye devam edeceğim. Takipte kalın. Sağlıcakla kalın. 

Bu yazı 05 NISAN 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar
Sabri AYRIK dedi ki
Sabri AYRIK dedi ki; 2020-04-06
59. Denememizde bizimde siparişimiz onaylanmıştı. Şimdi onca emek boşa mı gitti ??
Ayşenur dedi ki
Ayşenur dedi ki; 2020-04-06
Bencede ya bizim millet bedava alır 3 liraya 5 liraya satar kesin