TRT Eba Tv Nasıl Kurulur?
TRT Eba Tv Nasıl Kurulur?

TRT Eba Tv Nasıl Kurulur?

Eba Tv Nasıl Kurulur? Televizyondan Uzaktan eğitim kanalları nasıl izlenir?

Detaylı anlatım;

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu alanda bir çok farklı marka televizyonun yanı sıra televizyon ile tümleşik uydu alıcılarının yanısıra harici uydu alıcıları da kullanılmakta. Bu nedenle bir çok farklı kurulum türü ortaya çıkmakta. Sizin cihazınızın modeline göre bir anlatım yapmayacağım. Yani Vestel televizyon Eba kurulumu veya Samsung tv Eba kurulumu yada sunny, nextstar uydu alıcısı eba kurulumu nasıl yapılır ayrı ayrı anlatmak yerine hepsine ortak bir bilgiseli vererek yapmanıza yardımcı olacağım.

EBA TV Kurulumu İçin Aşamalar

Tüm cihazların ortak özelliği şudur ki bir menü aracılığı ile yönetilen bir yapı mevcut. Bu nedenle öncelikle kumandamızdan MENU'ye girerek işleme başlayalım.

Smart cihazlarda dahil olmak üzere menüye  girdiğinizde KANAL AYARLARI veya ANTEN AYARI adlı bir sekme ile karşılaşacaksınız. Bu kısımda zaman zaman şifre isteyebilir ve şifreler genelde 0000 yada 1234 şeklindedir. Bu alanda TP LİSTESİ veya TRANSPONDER LİSTESİ ile karşılaşacaksınız ve bu sekmeye geldiğinizde aşağı yukarı veya sağa sola hareket eden bir liste sizi karşılayacak. Bu listeden;

Alış Frekansı : 12084 Mhz Polarizasyon : Yatay(H) Sembol Oranı: 13750 FEC : 2/3 olanı bulup işaretleyiniz. Yine aynı sayfada Arama butonu yada karşısında renk olan Arama ibaresi yer almaktadır. Kumandada yeralan ilgili rengin olduğu butona yada sağ sol veya yukarı aşağı gelerek Arama butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. Bazı cihazlarda Manuel kanal ekleme de mevcut. Yine aynı menüde aynı işlemleri yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

Başka bir platform kullanıyorsanız o cihalar otomatik Kanal listesini güncellemşlerdir. Aşağıdaki resimde bu platformlar hakkında bilgi bulabilirsiniz. 

Eğer yapamazsanız yorumlarda kaldığınız yeri belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız. Bir çok farklı model cihaz olduğu için cihazınızıda izlediğiniz yol hakkında kısa ön bilgi verirseniz ve takıldığınız aşamayı belirtirseniz soruna çözüm üretmemiz daha kolay olacaktır. Şimdiden kolay gelsin. Servis çağırıpta böylesine basit bir işlem için onca parayı boşa vermeyin. Şimdiden kolay gelsin. Mobil cihazlarınızda ve bilgisayarınızda bu platformdan izleyebilirsiniz.

Bu yazı 24 MART 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?