YKS Baraj Puanı Düşürüldü Sınav Süresi Uzatıldı
YKS Baraj Puanı Düşürüldü Sınav Süresi Uzatıldı

YKS Baraj Puanı Düşürüldü Sınav Süresi Uzatıldı

YKS sınav tarihi ne zaman sorusunun beraberinde stresi de getirdiği, zor günler geçirdiğimiz şu zamanlarda eğitim alanında yaşanan muallaklıklar öğrencileri sınav arefesinde tedirgin etmeye devam ediyordu. 

Dün gelen açıklama ile rahat bir nefes alan öğrenciler aynı zamanda YKS hakkında bazı güzel gelişmeler ile teselli buldular. Yapılan açıkmaya göre öncelikle sınav tarihinin yapılması gereken tarhiten 1 hafta sonrası olan 27-28 Haziran tarihinde yapılacağı bildirildi. 

YKS Hakkında Son Gelişmeler Şöyle

Sınav tarihinin netleşmesiyle birlikte öğrencilerin mağduriyetini gidermek adına bazı müjdelerde beraberinde geldi. 

İlk müjde sınav süresinini uzaltılması. Yks sınav süresi kaç dakika oldu? Yapılan açıklamaya göre sınav süresine 30 dakika daha eklenerek 135 dakika olan sınav süresi 165 dakika oldu. Sınav süresi konusunda sıkıntı çeken öğrenciler için iyi bir avantaj olacağını düşündüğümüz bu hak, acaba diğer öğrenciler için dezavantaj olabilir mi?

Diğer bir gelişme ise YKS baraj puanının düşürülmesi. 180 olan baraj puanı bu yıl için 170 puana düşürüldü. Böylelikle 170 puan üstü alan öğrenciler tercih yapabilecekler.

Sonuç olarak YKS hakkındaki son gelişmeri sınava girecek takipçilerimizle hemen alttaki başlık altına tartışıyoruz. Sizce bu gelişmeler avantaj mı, dezavantaj mı? Fikirlerinizi hemen alttaki linke tıklayarak belirtebilirsiniz.

YKS Hakkındaki Gelişmeleri Olumlu Buluyor musunuz?

 

Bu yazı 05 MAYıS 2020 tarihinde yazılmıştır.
Şunlar da Hoşunuza Gidebilir!
Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?