TRT Çocuk Canlı İzle

241 gösterim
Kategori Çocuk

3-12 yaş arası bütün çocuklara hitap eden TRT Çocuk Kanalı teknolojinin sunduğu imkânları kullanarak çocukları eğitmeyi ve eğlendirmeyi amaçlayan bir kanaldır. TRT Çocuk kız ve erkeklere göre ya da her iki gruba ait çizgi filmleri ile kurulduğu günden beri en çok izlenen çizgi film kanalı olmuştur. Ayrıca birçok yapımı ile çocukları hem bilişsel gelişimine hem de motor becerilerine katkı sağlamaktadır.

TRT Çocuk aile ve toplumsal değerleri çocukların anlayabileceği şekilde çocuklara aktarmaktadır. TRT Çocukta yayınlanan hiçbir çizgi film çocukların ahlaki yapısını bozacak nitelikte değildir. Bu yüzden aileler herhangi bir kaygı duymadan çocuklarına bu içerikleri izlettirebilirler. TRT Çocuk köklü TRT kurumunun bünyesinde bulunan bir kanal olduğu için yayınladığı içeriklere titizlikle yaklaşmaktadır. Kanalda yayınlanan her çizgi film uzman pedagoglar ve rehber öğretmenler tarafından incelenip çocuklara uygun olup olmadığı denetlenmektedir. Bu yüzden çocuklara bu kanaldan istedikleri saatte çizgi film izle demek mümkündür.

trt çocuk çizgi film kahramanları

Çizgi filmler çocukların en büyük eğlencelerinden biridir. Her çocuğun mutlaka kendine benzettiği bir çizgi film kahramanı vardır. Çizgi film kahramanları hayatı öğretmede her zaman çocuklara yol gösterici olmuşlardır. TRT Çocuk kanalındaki çizgi film kahramanları çocuklara kişisel hijyeni, sayılarla ilişki kurmayı, kardeşliği ve arkadaşlığı, büyüklere saygılı olmayı ve daha birçok etik değerleri çocukların seveceği şekilde anlatmaktadır.

TRT Çocuk Kanalının En Beğenilen Çizgi Filmleri

TRT Çocuk kanalında farklı yaş grupları için kategorilere ayrılmış birbirinden eğlenceli ve kaliteli çizgi filmler yer almaktadır. Çocuklara arkadaşlığı ve dayanışmayı sevdiren yapımlardan birisi Rafadan Tayfa en çok izlenen çizgi filmler arasında yer almaktadır kadar sevilmiştir ki sinemalarda bile gösterime girmiştir.

Rafadan Tayfa TRT'de

Çocuklara yaratıcılığı öğreten TRT Çocuk yapımı Sürpriz Kutusu çocukların favorisidir. Her programda farklı Kendin Yap projeleri ile çocukların el becerisine katkı sağlamaktadır. Çocuklara matematiği sevdiren Pırıl ve satranç oyununu eğlenceli hale getiren 64 Kare Ülkesi çocukların izlemekten vazgeçemeyeceği çizgi filmler arasındadır. Buna ek olarak bolca hediye dağıtan Rüzgar Gülü ve Tel Ali yarışmaları da çocukları yarışmak için sıraya sokmaktadır.

DAHA FAZLA OKU

Şuanda Yayında Olanlar
Yorumlar Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?