TRT Okul Canlı İzle

333 gösterim
Kategori Eğitim

31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan TRT Okul kanalı TRT ve Anadolu Üniversitesinin ortak yapımı ile bir çatı altında birleştirilmiştir. Hem örgün eğitim ile hem de uzaktan eğitim yoluyla öğrenim gören her yaştan öğrenciye Anadolu Üniversitesinin bünyesinde oluşturulmuş ders içerikleri paylaşılmaktadır. Üniversitenin farklı bölümlerde okuyan öğrencilere yönelik dersler kaliteli hocaların anlatımıyla sunulmaktadır.

TRT Okul kanalında Anadolu Üniversitesinin sunduğu ders videolarının yanı sıra gençlerin psikolojik ve sosyal gelişimini sağlayan programlarda mevcuttur. Gençlerin sağlıklı bir birey olmasının amaçlandığı bu programlarda uzman rehberlik ve danışmanlık birimlerinin yetiştirdiği hocalar ile yayın yapılmaktadır.

Öğrencilere yabancı dilleri de sevdiren TRT Okul kanalı farklı bir dili eğitici videolar ile öğretmeyi amaçlamaktadır. Dünya üzerinde konuşulan tek ortak dil İngilizceyi karşılıklı diyaloglar ile nasıl telaffuz edileceğini öğretmektedir. Ayrıca İngilizcenin yanında ikinci bir yabancı dil olarak Fransızca ve Almanca ders videoları da bulunmaktadır.

TRT Kurumu da bu kanalda hayata dair insanın faydasına olan her konuyla alakalı eğitici ve bilgilendirici programlar yapmaktadır. Örneğin, evdeki atık malzemeleri dönüştürülmesi, anne ve çocuk gelişimi, hasta hakları, kamu kurumundaki bazı işlerin nasıl halledileceği, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumunda yapılacak işler ve buna benzer birçok konuda insanları bilgilendirecek programlara yer verilmektedir. Bununla birlikte gençlerin ilgisini çekecek kültür-sanat programları, yarışma programları, müzik ve eğlence programları gibi yayınlarda mevcuttur.

TRT Okul Kanalında Gençlerin En Sevdiği Programlar

Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan ders videoları ile üniversite öğrencileri kendi bölümlerine ait tüm dersleri bu kanaldan takip etmektedir. Derslerin eğitimi dışında üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen Bir Kelime Bir İşlem yarışma programı en beğenilen programlardan biridir. Aynı zamanda Böyle Çalışır ve Böyle Tamir Edilir programları da bir ürünün nasıl çalışacağını ya da nasıl tamir edileceği konusunda bilgiler vermektedir.

TRT Okul kanalında belki 7’den 70’e herkesin izlediği program Ben Yaparım programıdır. İki tiyatro oyuncusunun farklı meslekleri denerken başına gelen hadiseler izleyicilerin favorisidir. Eğlence ve kültür programları haricinde değişik spor dallarını içeren Spor Okulu programında yüzme, futbol, tenis, golf gibi spor branşları yayınlanmaktadır.

DAHA FAZLA OKU

Şuanda Yayında Olanlar
Yorumlar Yorum Ekle

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?